11 maja 2008

Problemy w Safari (szczególnie z Allegro)

Bacznie obserwuję przeglądarkę Apple Safari od momentu udostępnienia jej wersji dla systemu Windows. Muszę przyznać, że jej użyteczność, czy też funkcjonalność wzrasta z każdym wydaniem. Jednak całkowita rezygnacja z Firefoksa nie wydaje się możliwa, a to z kilku przyczyn:
  1. brak tak zaawansowanych funkcjonalnie dodatków,
  2. problemy z wyświetlaniem stron przygotowanych do działania w IE i FF.
O ile pierwszą można jeszcze zrozumieć, o tyle drugiej już nie.
Szczerze, to wątpię, żeby twórcy WebKita (silnika Safari) gorzej przygotowywali go do renderowania stron, bo z wszystkich informacji publikowanych w internecie wynika, że to silnik przygotowywany w projekcie WebKit spełnia więcej standardów. W czym jest więc problem? Prawdopdobnie w tym, że na danych stronach używa się sformułowań np. z JavaScript, które działają tylko w IE i FF.
Dobrym przykładem na który zresztą dzisiaj natrafiłem jest strona Allegro. Gdy zapragniesz sprzedać wybrany produkt, to niestety będziesz mógł przydzielić go tylko do dwóch kategorii: Antyki i Sztuka oraz Biżuteria i Zegarki. Co ciekawe na kłopoty napotkasz także, gdy będziesz używać edytora graficznego strony aukcji. Ze względu na fakt, że liczba użytkowników Safari w Polsce rośnie, Allegro powinno coś z tym problemem zrobić, no chyba, że wina jest jednak po stronie programistów Safari.



PS. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić, czy problem występuje w wersji Safari na MacOS X.

2 komentarze:

  1. Anonimowy6:18 PM

    Występuje, występuje i niestety zamyka się za każdym razem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy10:47 AM

    Ja niestety muszę używać allegro przez Firefoxa.

    OdpowiedzUsuń

Moja aktywność w sieci

O mnie

Moje zdjęcie
Z wykształcenia programista, z zamiłowania pasjonat technologii internetowych, w pracy głównie jako redaktor i twórca wizerunku. Oprócz codziennego badania życia na Flaker, Twitter, Blip, prowadzi własną stronę www.webatech.pl o internecie i związanych z nim technologiach, w szczególności tych, które przedstawiają Google, Apple, Microsoft i Mozilla.