04 września 2009

Google okłamało blogerów

blogpress liteW rym roku mija 10 lat od uruchomienia platformy Blogger. Miała to być okazja na prezentację wielu nowych, ciekawych, użytecznych funkcji. Tak określał to zespół rozwijający najpopularniejszy serwis blogowy. Jednak do tej pory oprócz wdrożenia protokołu PubSubHubbub oraz dodania możliwości prezentacji listy tagów w postaci chmury internauci nie otrzymali nic wartościowego. 

 

W ten ujemny trend wpisują się również zaprezentowane przedwczoraj nowości. Jedna z nich, to charytatywne widżety Socialvibe, druga to aplikacja BlogPress na iPhone (zresztą nie przygotowana przez Google, tylko zewnętrzną firmę InfoThinker i za darmo dostępna jedynie w wersji lite z ograniczeniami), do zarządzania blogami m.in. w Bloggerze.

 

Ja bym raczej oczekiwał dobrego softu do Androida, który jest przecież systemem Google. Dodatkowo widziałbym np. aktualizację domyślnych tematów graficznych, nowe widżety, a także lepszą polonizację Bloggera, która w wielu miejscach kuleje. To tylko ułamek tego co zawiera moja lista aktualizacji. Z tego co wiem, to równie długą listę ma Przemysław Pająk. Zachęcam do wpisywania w komentarzach co chcielibyście widzieć w nowym Bloggerze.

2 komentarze:

  1. Zaglądam do Buzza parę razy dziennie i też się trochę denerwuję, ale mimo wszystko nie szermowałbym określeniem "okłamało", bo to zbyt mocne. Spodziewam się dalszych, prawdziwych udoskonaleń, a chmurka mi się bardzo spodobała. Narzędzie do udostępniania wpisów też się przydaje :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może to rzeczywiście mocne słowo, ale na razie lista "nowości" nie wygląda imponująco. Udostępnianie wpisów, byłoby fajne, gdyby je można było rozszerzać tak jak w GR.

    OdpowiedzUsuń

Moja aktywność w sieci

O mnie

Moje zdjęcie
Z wykształcenia programista, z zamiłowania pasjonat technologii internetowych, w pracy głównie jako redaktor i twórca wizerunku. Oprócz codziennego badania życia na Flaker, Twitter, Blip, prowadzi własną stronę www.webatech.pl o internecie i związanych z nim technologiach, w szczególności tych, które przedstawiają Google, Apple, Microsoft i Mozilla.