08 października 2009

Google Flu Trends – śledź grypę

Dzisiaj jadąc moim autem w warszawskim mega korku usłyszałem w radiu informację na temat Google Flu Trends. Pomyślałem sobie wtedy, że gdzieś już o tym była mowa i to nawet w ubiegłym roku. Nie wiem zatem z czym do końca związana jest informacja, ale podejrzewam, że z uruchomieniem analizy dla innych krajów niż USA, w którym dotychczas serwis działał.

Poniżej zamieszczam informację prasową od polskiego Google:

Google Flu Trends, narzędzie, które pozwala oszacować w czasie niemal rzeczywistym aktywność wirusa grypy w danym kraju, a ponadto zapewnia wczesne ostrzeżenie przed nowymi epidemiami, od dziś dostępne jest w Polsce. Narzędzie Flu Trends stworzone przez Google.org, filantropijną cześć Google, dostępne jest pod adresem: www.google.org/flutrends

Aby obserwować aktywność grypy w Polsce i na świecie, wystarczy wybrać odpowiedni język i region.

Każdego roku w sezonie grypowym wzrasta liczba zapytań dotyczących tej choroby. Flu Trends to model oparty na historycznych wzorcach wyszukiwania w Internecie, przyrównanych do publicznych danych sieci Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Center for Disease Prevention and Control - ECDC). Flu Trends jest w stanie szacować poziom aktywności wirusa grypy w dowolnie wybranym okresie. W tradycyjnych metodach śledzenia grypy, takich jak ankietowanie lekarzy i pacjentów, gromadzenie i publikowanie danych zajmuje od jednego do dwóch tygodni, natomiast Flu Trends pokazuje aktywność wirusa grypy niemal w czasie rzeczywistym.

Zachęcam do zapoznania się z informacja prasową oraz dodatkowymi materiałami z załącznika. Ciekawy filmik na ten temat można obejrzeć poniżej:

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moja aktywność w sieci

O mnie

Moje zdjęcie
Z wykształcenia programista, z zamiłowania pasjonat technologii internetowych, w pracy głównie jako redaktor i twórca wizerunku. Oprócz codziennego badania życia na Flaker, Twitter, Blip, prowadzi własną stronę www.webatech.pl o internecie i związanych z nim technologiach, w szczególności tych, które przedstawiają Google, Apple, Microsoft i Mozilla.