17 sierpnia 2009

Nowa odsłona wyszukiwarki połączeń komunikacyjnych przesiadki.pl

Właśnie wystartowała nowa wersja wyszukiwarki połączeń komunikacyjnych przesiadki.pl. Po kilku drobnych testach muszę przyznać, że poprzednia edycja bardziej mi się podobała, zarówno pod względem graficznym, jak i dopracowaniem algorytmów wyboru linii. Obecna ma zbyt wiele błędów, ale o tym poniżej.

Od autora serwisu możemy się dowiedzieć, że w przesiadki ver. 2 poprawiony został algorytm wyszukiwania tras - według mnie działa w wielu przypadkach bardziej zawodnie niż poprzednio (np. błędne określanie numerów budynków). Dodatkowo zmieniona została wyszukiwarka, która pozwala teraz na wybranie preferowanych linii i tych, których chcemy unikać - nie wiem tylko dla kogo ten ficzer, chyba tylko dla osób lubiących określone cyfry. W nowych przesiadkach.pl Możemy również wybrać tryb trasy: szybki, normalny i wygodny. Autor dodał również możliwość zapisania swoich punktów po rejestracji w serwisie.

Ogólnie wygląd, interfejs przesiadki.pl nie powala i wygląda jak strona testowa algorytmu wyszukiwania tras. Sterowanie jest mało intuicyjne, opcje preferowanie linii i unikaj linii niepotrzebne. Brak informacji o czasie dojścia na określony przystanek i błędy w określaniu tras, nie wspominając o wyborze linii. Dodałbym do tego brak przeładowania pól z i do po przesuwaniu markera po mapie.
Jednak generalnie zmiany idą w dobrym kierunku, ale jest jeszcze wiele do poprawienia. Więcej o serwisie możne przeczytać w serwisie startups.pl.

1 komentarz:

  1. "błędne określanie numerów budynków" - to raczej od google zalezy i kazdy serwis korzystajacy z ich api bedzie mial dokladnie takie same wyniki

    OdpowiedzUsuń

Moja aktywność w sieci

O mnie

Moje zdjęcie
Z wykształcenia programista, z zamiłowania pasjonat technologii internetowych, w pracy głównie jako redaktor i twórca wizerunku. Oprócz codziennego badania życia na Flaker, Twitter, Blip, prowadzi własną stronę www.webatech.pl o internecie i związanych z nim technologiach, w szczególności tych, które przedstawiają Google, Apple, Microsoft i Mozilla.