15 stycznia 2009

Oceń Polskę w qype.pl

W ciągu kilku ostatnich tygodni na naszym rynku uruchomione zostały dwa serwisy bazodanowe agregujące recenzje różnych miejsc np. restauracji, sklepów, czy hoteli, ale także placówek służby zdrowia oraz wszystkiego co tylko możliwe jest do opisania.

Pierwszym z nich był Qype (jakoś ciężko mi się pisze tą nazwę na klawiaturze), który już od jakiegoś czasu dość dobrze radzi sobie na rynku europejskim m.in. w Wielkiej Brytanii. Każdy użytkownik po zarejestrowaniu się na stronie ma możliwość pisania recenzji o miejscach i usługach w Polsce wraz z dodawaniem do nich zdjęć. Ponadto może zamieszczać wydarzenia, tworzyć grupy oraz przewodniki. Niezarejestrowani użytkownicy mogą jedynie przeglądać bazę recenzji bez możliwości pisania oraz edytowania treści.



Qype wystartował w połowie grudnia zapowiadając kilka nowości m.in. Qype Radar i Qype API.Na połowę stycznia są już one dostępne także na naszym rynku. Dokładniej Radar to serwis mobilny dostępny na iPhone oraz inne telefony komórkowe. Dzięki niemu można używać Qype w drodze i na bieżąco korzystać z bazy rekomendacji. Nowością jest również udostępnienie Qype API i ogłoszenie konkursu na 5000 Euro za najlepszą aplikację. Dzięki temu sami użytkownicy, poprzez narzędzia dostarczone przez Qype, mogą budować własne aplikacje. Qype oferuje również darmową usługę dla firm jaką jest założenie konta firmowego.

Strona istnieje również w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Brazylii, baza danych jest wspólna co oznacza, że bez problemu możemy poruszać się po kilku stronach jednocześnie oraz pisać recenzje bez konieczności rejestrowania się na każdej stronie osobno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moja aktywność w sieci

O mnie

Moje zdjęcie
Z wykształcenia programista, z zamiłowania pasjonat technologii internetowych, w pracy głównie jako redaktor i twórca wizerunku. Oprócz codziennego badania życia na Flaker, Twitter, Blip, prowadzi własną stronę www.webatech.pl o internecie i związanych z nim technologiach, w szczególności tych, które przedstawiają Google, Apple, Microsoft i Mozilla.