02 lipca 2009

Myngle – ucz się języków

Po publikacji pomysłów na małe i sprytne projekty (czytaj) dostałem informacje na temat serwisu udostępniającego kursy i nauczanie języków online – w tej chwili dostępnych jest 51. Startup Myngle jest nowoczesną platformą spinającą między sobą nauczycieli językowych (prowadzenie kursów) z uczniami (nauka języków). W dobie, kiedy e-learning i praca zdalna stają się coraz popularniejsze Myngle wydaje się być ciekawą inicjatywą. Propozycja skorzystania z serwisu powinna zainteresować zarówno nauczycieli, którzy za drobną odpłatnością mogą oferować nauczanie języków bez ograniczenia na miejsce, jak i zabieganych uczniów, którzy mogą dowolnie ustalać godziny spotkań.

W trakcie rejestracji jako uczeń wybieramy ojczysty język i drugi, którym potrafimy się posługiwać. Dodatkowo zaznaczamy ten, którego chcemy się nauczyć i wybieramy na jakim jesteśmy poziomie. Podajemy także swój nickname ze Skype’a, ponieważ to za jego pośrednictwem prowadzone są rozmowy z nauczycielem. Następnie po rejestracji wybieramy nauczyciela, rezerwujemy termin i do dzieła! Pierwsze spotkanie z nauczycielem jest zawsze darmowe. Fajnie zbudowane zostało wyszukiwanie nauczyciela, dzięki niemu można dokładne wybrać, czy chcemy mieć lekcję z nativespeakerem, ile jesteśmy gotowi zapłacić, czy też jaki kurs chcemy przejść. Oczywiście, można także rozmawiać i wymieniać opinie o nauczycielach z innymi uczniami, a także co ważne korzystać z materiałów wideo, audio, podcastów, audiobooków, e-booków, gazet i wielu innych.

Na koniec warto wspomnieć, że Myngle zdobył nagrodę publiczności na Plugg European Startup Conference 2009.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moja aktywność w sieci

O mnie

Moje zdjęcie
Z wykształcenia programista, z zamiłowania pasjonat technologii internetowych, w pracy głównie jako redaktor i twórca wizerunku. Oprócz codziennego badania życia na Flaker, Twitter, Blip, prowadzi własną stronę www.webatech.pl o internecie i związanych z nim technologiach, w szczególności tych, które przedstawiają Google, Apple, Microsoft i Mozilla.