08 stycznia 2010

HTC Smart niesmartfon dla każdego z HTC Sense, nie z AndroidOS

HTC Corporation, międzynarodowa firma projektująca smartfony, zaprezentowała dzisiaj HTC Smart (Rome/Touch.B), telefon wyznaczający nowy standard w kategorii smartfonów: łatwy w użyciu, dostępny dla każdego. HTC Smart pojawi się w sprzedaży już tej wiosny na rynkach europejskich i azjatyckich. Będzie on wyposażony w nakładkę HTC Sense taką jaką znajdziemy na przykład w telefonach HTC Hero, jednak nie znajdziemy w nim Androida a platformę software'ową Qualcomm Berw Mobile.

HTC Smart charakteryzuje się kompaktową obudową i wykorzystaniem przyjaznego dla użytkownika interfejsu HTC Sense, stworzonego w oparciu o filozofię zdefiniowaną hasłami: „Telefon dla mnie”, „Zawsze blisko” i „Odkrywaj nieoczekiwane”. HTC Smart umożliwia personalizację interfejsu – indywidualne dostosowywanie urządzenia do własnych potrzeb i upodobań. Użytkownik może też, poza podstawowymi środkami komunikacji, takimi jak rozmowa, wiadomość tekstowa czy email, w prosty sposób odnaleźć najnowsze wpisy przyjaciół na serwisach społecznościowych.

Specyfikacja:
- procesor 300 MHz;
- 256 MB pamięci RAM i ROM;
- dotykowy ekran o przekątnej 2,8-cala;
- rozdzielczość QVGA;
- aparat 3 MPx z flashem LED i autofocusem;
- Bluetooth 2.0;
- gniazdo słuchawek 3,5 mm;
- slot kart microSD;
- bateria 1100 mAh zapewniająca 450 minut rozmów w sieci GSM lub 450 godzin czuwania;
- wymiary 104 x 55 x 12,8 mm;
- waga 108 gramy;
- praca w sieciach GSM 850/900/1800/1900MHz, UMTS 2100MHz;
- przesył danych przez GPRS EDGE oraz HSDPA.

Ceny telefonu jeszcze nie są znane. Widać, że nie wszystko w HTC kręci się do okoła Andorida. Firma zaczyna zauważać nadal spory rynek pseudo smartfonów (standardowych komórek z dużymi wyświetlaczami). Ciekawe jest jednak to, że HTC pozycjonuje Touch.B aka Smart jako smartfona. Ciekawe tylko, czy konsumenci dadzą się nabrać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moja aktywność w sieci

O mnie

Moje zdjęcie
Z wykształcenia programista, z zamiłowania pasjonat technologii internetowych, w pracy głównie jako redaktor i twórca wizerunku. Oprócz codziennego badania życia na Flaker, Twitter, Blip, prowadzi własną stronę www.webatech.pl o internecie i związanych z nim technologiach, w szczególności tych, które przedstawiają Google, Apple, Microsoft i Mozilla.